I pioniri u Split donose pokal osvajača Kupa!

8/5/2024 - 13:00 sati
Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1
Finale Kupa pionira: Dinamo - Hajduk 0:1

PIONIRI: Dinamo - Hajduk 0:1  (0:1)
Završnica HNK – finale pionira
Stadion: Š.C. Rudeš
Sudac: Nikola Vuković (Osijek)
Strijelac: 0:1 Modrić (13)
Hajduk: Burger, Slatina, Krešić, Paštar, Šimović, Modrić, Huram, Alujević (od 70+2 Matko), Ruso (od 70+2 Pjević), Tomas (od 54. Šatalić), Slavka (od 50. Špičko).
Pioniri Hajduka pobijedili su u finalu Dinamo s 1:0 i obranili naslov osvajača Kupa. Na samom početku veliku priliku imali su modri. Nakon ubačaja s desne strane Ante Šimović je zahvatio loptu i umalo postigao autogol, srećom po Bijele lopta se odbila od prečke.  Uzvratio je Hajduk dvije minute kasnije, Nicholas Scott Tomas je ukrao loptu obrani Dinama i s 12 m šutirao u vratara Krištu. U 13. minuti Bijeli dolaze do vodstva. Toni Ruso je oduzeo modrima loptu u šesnaestercu i šutirao iz blizine. Petar Krišto je krajnjim naporom obranio, ali naletio je Marin Modrić i iz blizine pogodio za vodstvo Bijelih. U prvom poluvremenu zabilježili smojoš pokušaj Tomasa iz daljine, ali siguran je bio Krišto.
Prvi udarac u nastavku uputio je u 42. minuti  Dean Okanović, ali Hajdukov vratar Roko Burger je siguran. Minutu kasnije velika šansa za Hajduk, Adam Huram je driblao na desnoj strani i gurnuo pred vrata, a Ruso je na dva metra od gola promašio loptu. Potom slijedi period nadmoći Dinama u kojem su stvorili dvije dobre prilike. U 52. minuti Dino Delkić je glavom sa sedam metara pogodio vratnicu. Dvije minute kasnije Okanović je dobro šutirao sa 16 metara, a nogom je obranio Burger. U 62. minuti opasno je pred vratima Dinama, Noel Špičko je probio lijevu stranu i ubacio, a ispred centarfora Bijelih loptu je izbila obrana Dinama. Bijeli su posljednjih 10 minuta odigrali uz dosta borbenosti i koncentracije te u pobjedničkom zagrljaju dočekali posljednji sučev zvižduk.